Ułatwienia dostępu

Featured

ZESZYTY SUCHEDNIOWSKIE. HISTORIA NR 6/2021

Zapraszamy Mieszkańców i Przyjaciół Suchedniowa do nadsyłania tekstów w formie artykułów, wspomnień, wywiadów, esejów z zakresu historii, kultury, dziedzictwa miasta, powiatu
i regionu (mile widziane fotografie i inne materiały graficzne) do szóstego numeru cyklu wydawniczego ZESZYTY SUCHEDNIOWSKIE. HISTORIA.

Teksty można składać do 30 kwietnia 2021 r. na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Po uzgodnieniu z redakcją sposób przekazania pracy możemy dostosować do potrzeb Autora, a w razie konieczności służymy pomocą w przepisaniu rękopisu, a także skanowaniu materiałów graficznych.  

Promocja wydawnictwa odbędzie się we wrześniu 2021 r. podczas V edycji ogólnopolskiej interdyscyplinarnej konferencji naukowej w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości prosimy o kontakt drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 41 2543 186 wew. 12 - osoba do kontaktu – Karolina Gałczyńska-Szymczyk

Serdecznie zapraszamy!


ZASADY DOTYCZĄCE TEKSTÓW `

  • Redakcja zamieszcza teksty, które nie były dotąd publikowane ani w tradycyjnej (papierowej), ani elektronicznej formie.
  • Teksty (w formacie Microsoft Word) oraz materiały graficzne (w formacie JPG) należy przesyłać do redakcji drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Materiały graficzne muszą być opisane wg schematu: treść, data, źródło lub/i autor.
  • Wielkość tekstu zasadniczego z przypisami - nie więcej niż 40 000 znaków, w tym spacje.
  • Przypisy następują na dole każdej strony, pod tekstem zasadniczym.
  • Układ artykułu, recenzji i sprawozdania należy redagować zgodnie z ogólnie przyjętymi standardami.
  • Redakcja zastrzega sobie prawo wprowadzania do nadesłanych materiałów zmian formalnych, wynikających z konieczności respektowania zasad edytorskich, językowych itp.
  • Redakcja nie płaci honorariów za teksty.
  • Do prac redakcyjnych dopuszczone będą tylko teksty, dla których Autorzy złożą deklarację o przekazaniu praw autorskich.