Ułatwienia dostępu

Zaproszenie na spotkanie promocyjne 6. tomu cyklu popularno-naukowego ZESZYTY SUCHEDNIOWSKIE

 

Zapraszamy na spotkanie promocyjne 6. tomu cyklu popularno-naukowego ZESZYTY SUCHEDNIOWSKIE. HISTORIA

18 września 2021 r. godz. 14.30 Suchedniowski Ośrodek Kultury KUŹNICA.

Z nieukrywaną radością i dumą prezentujemy Państwu szósty – odmieniony wizualnie – tom „Zeszytów Suchedniowskich. Historia”. Znajdziecie w nim między innymi materiały z IV Ogólnopolskiej, Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej „Osoba w przestrzeni, przestrzeń w czasie – konotacje ludzi, miejsc i czasów w drodze do poznania lokalnego dziedzictwa kulturowego”, zorganizowanej w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2020. Finalizując numer, przekazujemy jednocześnie szerokiemu gronu odbiorców program piątej edycji konferencji, zaplanowanej na 18 września; będzie ona – po raz drugi, stosownie do czasów i okoliczności – transmitowana online, lecz mamy nadzieję, że okoliczności pozwolą chętnym na osobisty w niej udział.

W najśmielszych marzeniach nie przewidzieliśmy, że pomysł cyklu konferencyjno-wydawczego, który zrodził się (z mieszanki frustracji, pasji, entuzjazmu i odrobimy goryczy z domieszką szaleństwa) w naszych głowach w grudniu 2015 roku, na tyle lat wpisze się w naukowy i kulturowy pejzaż Suchedniowa, regionu świętokrzyskiego, że zyska uznanie i stałych odbiorców poza jego granicami. Mimo upływu lat nie popadamy w rutynę, a dzień konferencji jest dla nas jednym z najważniejszych dni w roku. Już planujemy kolejne wydarzenie, które zbiegnie się w czasie z okrągłą rocznicą smutnego kresu dziejów społeczności żydowskiej w naszym mieście – 22 września 1942 roku, i oczywiście będzie do tej rocznicy nawiązywało.

Swego rodzaju podsumowaniem naszych prac wydawniczych, a jednocześnie przewodnikiem w podróży po historii Suchedniowa i okolic zamkniętej w opublikowanych dotychczas pięciu „Zeszytach”, jest zamieszczona na wstępie niniejszego tomu bibliografia oraz indeksy osób i miejscowości do tomów 1-5.

Ten numer „Zeszytów” powstaje dzięki wsparciu Burmistrza Miasta i Gminy Suchedniów – Cezarego Błacha, Województwa Świętokrzyskiego, Powiatu Skarżyskiego, a także darowiznom Mieszkańców i Przyjaciół Suchedniowa. Z całego serca dziękujemy za maile, telefony, rozmowy i każdą formę wsparcia naszej inicjatywy. Dzięki Wam wiemy, że warto!

Redakcja
Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna POD PRĄD

 

zaproszenie 6 tom zeszyty suchedniowskie